Statssekretær går til PR-byrå

Tidligere statssekretær Saliba Andreas Korkunc blir ny rådgiver i Zynk.

Denne artikkelen er mer enn tre år gammel.

Saliba Korkunc. Foto: Arkivfoto

Konkunc har bakgrunn som statssekretær i Helse- og omsorgsdepartementet og hadde fra april i år særlig ansvar for håndtering av koronapandemien

Nå blir han rådgiver i analyse- og rådgivningsselskapet Zynk. 

– Med dette styrker vi kompetansen og posisjonen vår i helsenæringen, som er et viktig vekstområde fremover, uttaler daglig leder og partner Guri Størvold i Zynk i en pressemelding.

Hun viser til at Korkunc har erfaring med krisehåndtering og beredskap fra sin forrige jobb.

- Zynk skal være Norges ledende byrå på krise og beredskap, og Korkunc sin erfaring vil tilføre oss viktig kunnskap og erfaring, uttaler Størvold.

Får seks måneders karantene

Det opplyses i pressemeldingen om at Korkunc er ilagt seks måneders karantene av Karantenenemnda. Karantenenemnda har som oppgave å fatte vedtak om karantene og saksforbud ved politikeres overgang til stilling eller verv utenfor statsforvaltningen eller etablering av næringsvirksomhet. 

Powered by Labrador CMS