KAN BLI NY BEHANDLING: Benjamin Geisler, helseøkonom og spesialist i indremedisin fra USA, er den eneste forskeren fra Norge som skal presentere nye data på en av de store sesjonene, under årets ESMO-kongress. Funnene kan føre til praksisendring for behandling av avansert tykktarmskreft.
        Foto: Camilla Ø. Ondrckova
    
    Nye, norske data kan føre til ny behandling for avansert tykktarmskreft
    Doktorgradsstipendiat og helseøkonomen Benjamin Geisler la frem data som viser at en ny type behandling av en gruppe pasienter med avansert tykktarmskreft kan vise seg kostnadseffektiv, og dermed er potensielt praksisendrende for behandlingen av disse pasientene. 
        
 
                        
                        
                        
                        
                        
    
    
     Barcelona (Dagens Medisin): Benjamin Geisler er den eneste forskeren fra Norge som presenterer nye data på en av de store sesjonene, «proffered paper» under årets ESMO-kongress. Geisler, som riktignok er tysk, men flyttet til Norge for to år siden, er helseøkonom og spesialist i indremedisin fra USA. Han tar nå en norsk doktorgrad ved Universitet i Oslo. 
    
                        
    
        
                    
            
                DM Pluss for helsepersonell
                0 kr
                Gratis for helsepersonell ved å oppgi HPR-nummer.
                
                    Registrer deg
                
                
             
            
                DM Pluss
                49 kr
                for de første 30 dagene, deretter 417 kr (eks. MVA) per måned. Ett års bindingstid. Oppsigelse mulig i prøveperiode. Betal via kort og Vipps.
                
                    Registrer deg
                
                
             
            
                Bedriftsabonnement
                
                Ta kontakt med oss så skreddersyr vi løsning for deg og din bedrift.
                
                
                    Les mer