ANSVAR: – Det er helseministeren som sitter med det parlamentariske ansvaret. Det er hun som må sørge for at innføringen av Helseplattformen er forsvarlig og at pasientsikkerheten blir ivaretatt.
Foto: Michael Chr. A. Simonsen
– Situasjonen med Helseplattformen krever en helseminister som tar ansvar
Marian Hussein, helsepolitisk talsperson og nestleder i SV, slakter helseministerens svar om Helseplattformen. – Det er hun som må sørge for at innføringen av Helseplattformen er forsvarlig og at pasientsikkerheten blir ivaretatt, sier Hussein til Dagens Medisin.
Denne artikkelen er mer enn to år gammel.
Siden innføring av journalsystemet Helseplattformen i
Trondheim kommune og ved St. Olavs hospital er det meldt om en rekke feil i
systemet. Helsetilsynet konkluderte i sin tilsynsrapport i april med at
innføringen har ført til økt risiko for svikt i pasientbehandlingen. Alle pålegg etter Helsetilsynets rapport fra april,
er ikke lukket.
DM Pluss for helsepersonell
0 kr
Gratis for helsepersonell ved å oppgi HPR-nummer.
Registrer deg
DM Pluss
49 kr
for de første 30 dagene, deretter 417 kr (eks. MVA) per måned. Ett års bindingstid. Oppsigelse mulig i prøveperiode. Betal via kort og Vipps.
Registrer deg
Bedriftsabonnement
Ta kontakt med oss så skreddersyr vi løsning for deg og din bedrift.
Les mer