
Pasientjournalsystemet DIPS ligger nede med flere tjenester i hele Helse Sør-Øst.

Pasientjournalsystemet DIPS ligger nede med flere tjenester i hele Helse Sør-Øst.
Helse Sør-Øst i rød beredskap - flere DIPS-tjenester ligger nede
Flere tjenester i journalsystemet DIPS ligger nede i hele helseregion Sør-Øst.
Hej!
Tack för att du läser Dagens Apotek! Nu har du tagit del av 10 artiklar och för att läsa vidare på Dagensapotek.se, vill vi att du fyller i dina användaruppgifter. Dagens Apotek på webben är helt kostnadsfri att använda.
Fortsatt trevlig läsning!
Har du redan ett konto?
Logga inVill du dessutom prenumerera på tidningen Dagens Medicin? Klicka på knappen för att teckna en prenumeration.

Situasjonen er uavklart på sykehusene i Helse Sør-Øst.
Trude Julie Dommerud i Sykehuspartner HF bekrefter til Dagens Medisin at flere tjenester i journalsystemet DIPS er satt ut av spill.
- Det eneste jeg kan si nå er at vi har gått i rød beredskap - en strategisk beredskap der vi setter inn masse ressurser og våre beste folk.
- Nå forsøker vi å kartlegge omfanget.
Dommerud vil ikke kommentere saken mer på dette tidspunktet, ei heller om man er utsatt for et inntrengingsforsøk i datasystemene.
Kommentarer
Våre kommentarregler
Dagens Medisin henvender seg spesielt til leger, farmasøyter, sykepleiere og beslutningstakere i helsesektoren. Kommentarfunksjonen er derfor først og fremst beregnet på tilbakemeldinger fra disse gruppene.
Vi har valgt en anonym kommentarløsning slik at helsepersonell ikke skal vegre seg for å delta i debatten i saker hvor det kan være spesielt krevende å oppgi fullt navn og arbeidssted. Det betyr likevel ikke at anonyme kommentarer er akseptable i alle saker. Vi ber de som kommenterer om å reflektere over om man kan skrive med fullt navn. Det gjør debatten bedre – for alle.
Dagens Medisin forbeholder seg retten til å fjerne innlegg som vi finner upassende.
Upassende innlegg inkluderer usaklige innlegg som ikke dreier seg om saken det kommenteres på, som inneholder ufint språk og/eller beskyldninger. Vi sletter kommentarinnlegg som inneholder direkte reklame, eller lenker som ikke fremstår relevante for saken som diskuteres.
Dagens Medisin oppfordrer til en saklig og faglig diskusjon. God debatt!
Rapporter kommentar