KONSTITUERT: – Jeg fikk drømmejobben da jeg ble ansatt som journalist i Dagens Medisin i fjor. At jeg skulle få redaktøransvar så tidlig, var ikke en del av planen, sier konstituert ansvarlig redaktør, Siri Gulliksen Tømmerbakke.

Foto: Julie Kalveland

Konstituert som ansvarlig redaktør

Siri Gulliksen Tømmerbakke (41) konstitueres som ansvarlig redaktør i Dagens Medisin.

Denne artikkelen er mer enn tre år gammel.

Tømmerbakke begynte som journalist i Dagens Medisin i 2020. Da kom hun fra stillingen som nyhetsredaktør i High North News. Tidligere har hun jobbet i Avisa Nordland, hvor hun jobbet med «Mia-saken», som vant flere priser. Blant annet prisen for beste journalistikk i Amedia i 2019.

I Dagens Medisin har Tømmerbakke jobbet med avsløringen om hvordan fristbruddsavtaler i psykiatrien fører til manglende kontroll på kostnader, som blant annet gjør at noen sykehus ikke får ansatt spesialister.


Var ikke planen
– Jeg fikk drømmejobben da jeg ble ansatt som journalist i Dagens Medisin i fjor. At jeg skulle få redaktøransvar så tidlig, var ikke en del av planen. Men når denne muligheten dukker opp, er det vanskelig ikke å la seg friste, uttaler hun.

Tømmerbakke tar over stafettpinnen etter Markus Moe (47), som har sittet ti år i redaktørstolen.

– Nå skal jeg bruke den nærmeste tiden til å lære mest mulig av Markus, som har utviklet DM til å bli Norges største og beste avis for helsevesenet, en lønnsom bedrift og en attraktiv arbeidsplass.

Konstituerer
Den 1. februar ble Dagens Medisin slått sammen med Norsk Helseinformatikk (NHI) i organisasjonen Bonnier Healthcare Norway.

– Siri Gulliksen Tømmerbakke er en svært dyktig, prisbelønnet og erfaren helsejournalist. Siri har også ledererfaring, vurderer redaksjonelle spørsmål på en god og trygg måte – og brenner for journalistikken. Samlet sett er jeg sikker på at Siri vil lede redaksjonen i Dagens Medisin videre på en meget god måte, sier Tone Danielsen, administrerende direktør i Bonnier Healtchare Norway.

Henter nye
Dagens Medisin har også hentet to journalister i vikariater fra henholdsvis NRK og Nettavisen.

Henriette Bertheussen Isachsen (29) begynner i Dagens Medisin etter å ha jobbet i NRK med både radio, TV og nett. Hun har to bachelorgrader, en i journalistikk og en i statsvitenskap. Anders Zerener (31) har jobbet i Nettavisen som nyhetsjournalist. Han har en bachelorgrad i journalistikk.

– Jeg er veldig glad for å ha fått Henriette og Anders med på laget. De komplimenterer redaksjonen på hver sine måter og blir svært viktige lagspillere gjennom en travel høst med mange DM Arena-møter.

Michael Chr. A. Simonsen (33) har jobbet frilans i ulike engasjement i Dagens Medisin, og jobber nå fulltid som nettjournalist etter å ha avlagt en mastergrad i journalistikk.

– Michael har vist seg å være helt uunnværlig siden han først kom inn som sommervikar i fjor sommer. Nå som mastergraden er levert, ser vi frem til å ha han på kontoret enda mer enn før, sier Tømmerbakke.

Powered by Labrador CMS