KIRURG OG GEITEBONDE: Fredrik Herman Halvorsen er blant annet utdannet kirurg. Hjemme på småbruket har han åtte geiter.

Kirurg og geitebonde blir ny fylkeslege

– Fylkeslegerollen tror jeg er ganske lik som den har vært tidligere for områdene her på Østlandet, men mengden av klagesaker har økt mye de siste årene, sier Fredrik Herman Halvorsen, som bor på et småbruk med geiter og ender.

Publisert Sist oppdatert

Fredrik Herman Halvorsen (51) tiltrer over sommeren som ny fylkeslege i Østfold, Buskerud,  Akershus og Oslo.

Vil du lese videre?

Registrer deg for å få tilgang til alt vårt pluss-innhold (du må registrere ny bruker selv om du allerede mottar våre nyhetsbrev).

DM Pluss for helsepersonell

0 kr

Gratis for helsepersonell ved å oppgi HPR-nummer.

Registrer deg

DM Pluss

49 kr

for de første 30 dagene, deretter 417 kr (eks. MVA) per måned. Ett års bindingstid. Oppsigelse mulig i prøveperiode. Betal via kort og Vipps.

Registrer deg

Bedriftsabonnement



Ta kontakt med oss så skreddersyr vi løsning for deg og din bedrift.

Les mer

Powered by Labrador CMS