IKKE OPPLEVD FORBEDRINGER: – Det avgjørende at vi snart ser resultater av arbeidet med brukervennlighet som nå er i gang, sier konserntillitsvalgt for Akademikerne i RHF-styret til Helse Midt, Lindy Jarosch-Von Schweder til Dagens Medisin.

Fortsatt behov for Helseplattformen-opplæring: – Viser hvor kompleks journalløsningen er

En brukerundersøkelse omtalt i Helse Midts styrepapirer, viser at det er manglende kompetanse på bruk av Helseplattformen i helseforetakene i Midt-Norge. – Avgjørende at vi snart ser resultater av arbeidet med brukervennlighet, sier konserntillitsvalgt.

Publisert

I styrepapirene til Helse Midt-Norge RHF sitt styremøte torsdag, kan man lese at det i regionens helseforetak fremdeles er manglende kompetanse på bruk av løsningen, og behov for opplæring og forståelse av hvordan den fungerer.

Vil du lese videre?

Registrer deg for å få tilgang til alt vårt pluss-innhold (du må registrere ny bruker selv om du allerede mottar våre nyhetsbrev).

DM Pluss for helsepersonell

0 kr

Gratis for helsepersonell ved å oppgi HPR-nummer.

Registrer deg

DM Pluss

49 kr

for de første 30 dagene, deretter 417 kr (eks. MVA) per måned. Ett års bindingstid. Oppsigelse mulig i prøveperiode. Betal via kort og Vipps.

Registrer deg

Bedriftsabonnement



Ta kontakt med oss så skreddersyr vi løsning for deg og din bedrift.

Les mer

Powered by Labrador CMS