LIVREDDENDE BEHANDLING: Nils Morten Leknes, overlege ved Seksjon for blodsykdommer på UNN, har sammen med kolleger forfattet kronikken «Når Nye metoder er i utakt med klinisk praksis, må ikke livreddende behandling hindres», publisert i Tidsskriftet.

Ga medisin som har fått nei i Beslutningsforum:
– Vi sto med ryggen mot veggen

Pasienten gikk fra dødssyk til å bli skrevet ut fra intensiven etter kort tid da legene ga medisin som har fått nei til innføring i Systemet for nye metoder. 

Publisert

– Hadde vi ikke gitt denne behandlingen er jeg usikker på om helsehjelpen ville vært definert som forsvarlig. Det er selvfølgelig et stort spørsmål, men det er interessant å tenke tilbake på, sier Nils Morten Leknes, overlege ved Seksjon for blodsykdommer, Universitetssykehuset Nord-Norge (UNN) til Dagens Medisin.

Vil du lese videre?

Registrer deg for å få tilgang til alt vårt pluss-innhold (du må registrere ny bruker selv om du allerede mottar våre nyhetsbrev).

DM Pluss for helsepersonell

0 kr

Gratis for helsepersonell ved å oppgi HPR-nummer.

Registrer deg

DM Pluss

49 kr

for de første 30 dagene, deretter 417 kr (eks. MVA) per måned. Ett års bindingstid. Oppsigelse mulig i prøveperiode. Betal via kort og Vipps.

Registrer deg

Bedriftsabonnement



Ta kontakt med oss så skreddersyr vi løsning for deg og din bedrift.

Les mer

Powered by Labrador CMS