DONALD PÅ VEGGENE IKKE VIKTIGST: – Barn skal fortrinnsvis ligge på barneavdelinger, i henhold til forskrift. Ikke fordi det er Donald på veggene, men fordi det er der barnekompetansen ligger og dét betyr noe, sier Silje Ganberg-Ødegaard, tillitsvalgt for barnelegene ved OUS.

Legeforeningens tillitsvalgte: – Får store konsekvenser å flytte all barneintensivvirksomhet

Silje Ganberg-Ødegaard har sittet i gruppen som har vurdert forskjellige mulige driftsformer for barneintensiv ved Ullevål, og ville ikke gått for alternativet som er valgt. 

Publisert Sist oppdatert

Silje Ganberg-Ødegaard er klinikktillitsvalgt for Legeforeningen i Barne- og ungdomsklinikken og har sittet i en arbeidsgruppe som har jobbet med løsninger for barneintensiven ved OUS.  Ganberg-Ødegaard har sittet som representant for Legeforeningen, og understreker at hun uttaler seg som tillitsvalgt for barnelegene.

Vil du lese videre?

Registrer deg for å få tilgang til alt vårt pluss-innhold (du må registrere ny bruker selv om du allerede mottar våre nyhetsbrev).

DM Pluss for helsepersonell

0 kr

Gratis for helsepersonell ved å oppgi HPR-nummer.

Registrer deg

DM Pluss

49 kr

for de første 30 dagene, deretter 417 kr (eks. MVA) per måned. Ett års bindingstid. Oppsigelse mulig i prøveperiode. Betal via kort og Vipps.

Registrer deg

Bedriftsabonnement



Ta kontakt med oss så skreddersyr vi løsning for deg og din bedrift.

Les mer

Powered by Labrador CMS