Seksjonsoverlege kardiologi Torgeir Sand Aas og lege i spesialisering 1 Karl Alberg Olsson
INITIATIVTAGERE: Seksjonsoverlege kardiologi Torgeir Sand Aas og lege i spesialisering 1 Karl Alberg Olsson.

Startet nytt opplæringsprogram i ultralyd: – Vil øke pasientsikkerheten

Inspirert av erfaring fra Sverige, tok LIS1-legen initiativ til å starte opp et lignende program på det nye sykehuset på Hjelset i Møre og Romsdal. – Det har vært utrolig artig og kult, sier Karl Olsson.

Publisert Sist oppdatert

– Ultralyd har blitt mer og mer aktualisert de siste 10 til 15 årene. Fra å ha vært noe som hjertelegene eller røntgenavdelingen gjorde, til å bli et verktøy som vi bruker i hverdagen, sier seksjonsleder Ida Monn Birkhaug på medisinsk avdeling på Sjukehuset Nordmøre og Romsdal (SNR). 

Vil du lese videre?

Registrer deg for å få tilgang til alt vårt pluss-innhold (du må registrere ny bruker selv om du allerede mottar våre nyhetsbrev).

DM Pluss for helsepersonell

0 kr

Gratis for helsepersonell ved å oppgi HPR-nummer.

Registrer deg

DM Pluss

49 kr

for de første 30 dagene, deretter 417 kr (eks. MVA) per måned. Ett års bindingstid. Oppsigelse mulig i prøveperiode. Betal via kort og Vipps.

Registrer deg

Bedriftsabonnement



Ta kontakt med oss så skreddersyr vi løsning for deg og din bedrift.

Les mer

Powered by Labrador CMS