PRAGMATISK: Karl Kristian Bekeng sier at det regjeringen har et pragmatisk forhold til bruk av private fristbruddsleverandører, men må se på lønnsomheten hvis det offentlige uansett må ha en hånd på rattet.

Private fristbruddsleverandører: – Må  åpenbart gjøres endringer for å sikre kontroll

Statssekretær i Helse- og omsorgsdepartementet Karl Kristian Bekeng vil sikre bedre kontroll med private aktører i fristbruddordningen, både med kostnader og kvalitet. 

Et tilsyn av Spesialistlege AS ble gjennomført av Statsforvalteren i Nordland etter mistanke om overfakturering, konkluderte med at selskapet har overfakturert. Nordlandssykehuset fattet mistanke etter fakturering av svært lange og omfattende behandlingsløp, ifølge Nord 24, som først omtalte saken. 

Vil du lese videre?

Registrer deg for å få tilgang til alt vårt pluss-innhold (du må registrere ny bruker selv om du allerede mottar våre nyhetsbrev).

DM Pluss for helsepersonell

0 kr

Gratis for helsepersonell ved å oppgi HPR-nummer.

Registrer deg

DM Pluss

49 kr

for de første 30 dagene, deretter 417 kr (eks. MVA) per måned. Ett års bindingstid. Oppsigelse mulig i prøveperiode. Betal via kort og Vipps.

Registrer deg

Bedriftsabonnement



Ta kontakt med oss så skreddersyr vi løsning for deg og din bedrift.

Les mer

Powered by Labrador CMS